Atlantis H2O veepark Viimsis

Juba eelmisest aastast, kui Viimsis avati uus Atlantis H2O aquapark, hakkas tüdruk meile peale käima, et peame täiesti kindlapeale seda külastama. Muidugi, kui Eestis on avatud kõigi aegade suurim veepark (mitte, et meil neid üldse väga palju oleks), siis peame selle plaanidesse võtma, mõtlesime ka meie härra J-ga. Kuidagi juhtus ikka nii, et plaan lükkus edasi ja edasi, kuni suvel sai tüdruk sõbralt kingituseks kingitus.ee kinkekaardi ning pikka mõtlemist seal polnud – tema soovis selle eest endale just Atlantise piletit lunastada! Vaadaku meie ise, kuidas pääsme saame.

Kui hinnakirja vaatasime, võttis see küll korraks hinge kinni, aga arvasime, et mis seal ikka. Suur veepark ka ja mäletades selgelt veel hiljutist reisielamuselt saadud kogemust veepargist palmisaarel, mille hind oli sarnane Viimsi omale, olime valmis summad välja käima.

Viimsi H2O Aquapargi kodulehel on igati vahvad fotod ja kutsuvad tekstid, mis ei jäta korrakski muljet, et peaks milleski kahtlema ning seega olime vägagi ähmi täis, kui kohale läksime. Tüdruk muidugi kõige rohkem. Kusjuures härra J on meil ka väga suur liumägede väisaja ning tavaliselt on nad tüdrukuga kahekesi igavesti äge tiim, kes kõik liutorud ja -mäed mitmekordselt rõkates läbi käivad. Mina olen selline tagasihoidlikum sell, kes igale poole reeglina minna ei julge ja eelistan sageli pealtvaatamist proovimisele.

Foto: www.puhkuseestis.ee/

Foto: www.puhkuseestis.ee/

Kui me rõõmsatena kohale jõudsime, pidime esmajoones pisut pettuma, kuna teenindus ei olnud kõige meeldivam. Uksest sisse astudes on kohe teeninduslett, nagu ikka spaades ja veekeskustes kombeks. Kui me juttu tegime ja pileteid hakkasime ostma, siis meiega väga rääkida ei tahetud – väga külma olemisega naisterahvas müüs meile piletid ilma pikema jututa. Mõtlesime, et noh, mis seal ikka ning läksime edasi. Garderoob on meestel ja naistel ühine ning alusriiete vahetamiseks kasutatakse selliseid kabiine, nagu riidepoodides. Natuke harjumatu oli, aga ei midagi hullu. Saime trikood selga ja ruttasime kolmekesi veekeskusse. Fotosid ma kahjuks ei teinud, kuna veeparki fotoka kaasa võtmine ei tundu kõige geniaalsema ideena. Hiljem kahetsesin otsust pisut.

Parki sisse astudes vaatasime kohe härra J-ga üksteisele pikkade nägudega otsa – see ongi või?! See polnud midagi sellist, nagu piltidel kirjeldatud. Jah, olid küll sellised värvilised torud ja liumäed, nagu kodulehel näha, kuid kuskil ei ole näidatud KUI tühi see saal on ja KUI hirmus ta välja näeb. Me olime täiesti hämmingus. Tegemist on justkui suure laohoonega, mis on käepäraste vahenditega kokku pandud, et liumäed sisse tõsta ja that’s about it. Mitte vähimatki emotsioonitekitajat, igasugune sisekujundus puudus. Igavad seinad, kole lagi, hallid põrandad ja värvilised liumäed ja basseinikene keset seda tühjust. Suuri liumägesid oli täpselt KUUS tükki, millest alla 140-sentimeetrised (ehk siis ka meie kõige ootusärevam tüüp) tohivad kasutada vaid kolme! Me olime šokis – kolm toru?! Meil on 3 tunni pilet selleks, et alla lasta 3 liutorust?! Me ei oleks saanud rohkem pettunud olla, aga surusime selle alla ja mõtlesime, et hea küll – las see tütarlaps siis lustib vähemalt nende pealgi nii palju, kui jaksab.

Reaalsus oli see, et tüdruk, kes lihtsalt armastab vett ja endale peaaegu alati veekeskustes tegevust leiab, teatas juba vähem, kui tunni möödudes, et tal on igav ning palun läheme ära. Seda pole mitte iial varem juhtunud!!! Põhimõtteliselt me anume teda tavaliselt, et läheme ära. Aga seal oli tal lihtsalt nii igav, et ta soovis lahkuda. Eesti suurimas veepargis!

Pargis oli muide ka muid tegevusi – näiteks oli seal lasteala, mis on silma järgi sobilik nii 3-4aastastele. Meie 9-aastasel polnud seal midagi teha. Korraks käis, naeris ja tuli ära. Samuti oli pargis palju n-ö interaktiivseid tegevusi ja veemänge – küll erinevate mälumänguküsimustega ning suuri veekahureid, millega pidi sihtmärke sihtima. Alguses tundusid need päris põnevad ning pidasime seda igavesti vahvaks, et ka peale torusid on lastel mingit tegevust, kuid nii arvasime ainult seni, kuni märkasime, et üle poole nendest interaktiivsetest asjadest lihtsalt ei tööta. Päris kurb oli, kui laps läks hoolega sihtmärki laskma kahurist ja selgus, et kahuri surve on nii väike, et sihtmärki pole iial võimalik tabada. Niisamuti, nagu kahurid, ei töötanud ka esmapilgul huvitavana näiv geisrite väljak, vees keha kaalumine ja veel erinevad mängud, mille jaoks oli eraldi ala. Käisime nukralt ringi ja mõtlesime, kui rumalasti kulutatud 32 eurot need olid.

Kohe kuidagi ei julge kellelegi soovitada. Seal on huvitav täpselt 20 minutit, kuni kõikidest torudest on 5 korda alla lastud ning ülejäänud 2,5 tunniga pole midagi teha. Kurb, väga kurb.

Kes tahab ilusaid pilte ja reklaamteksti näha, siis Atlantis H2O veepark asub SIIN.

One Comment:

  1. Nõus! Pettumus tabas ka meie pere.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga