Wow Studio volüümripsmed

Mul ei ole oma elus mitte kunagi ripsmepikendusi olnud ning tegelikkuses ei ole ma varasemalt vist seda võimalust isegi kaalunud, et mul võiksid need olla. Tõele au andes võiks lausa öelda, et ma olen oma elu siiani elanud üldse ripsmeteta, sest kui sulle ikka sünniga neid kaasa ei anta, tuleb ilma läbi ajada. Või kujutada ette, et ripsmetušs tekitab sulle ripsmed. Või panna pikendused. Seega võis mind kuni eelmise nädala alguseni nimetada ka naiseks, kellel pole ripsmeid. Eluaeg vaatasin ma kadedusega neid naisi, keda oli õnnistatud pikkade lopsakate iludustega. Võib-olla olid need samuti üles ehitatud, kes seda teab. Seega nägin ma välja selline (vasakul päris ilma ja paremal tušiga):

wow_ripsmed_9

Minu jaoks oli üks raskemaid valikuid igapäevaelus alati ripsmetuši ostmine. Kuna mul omal algmaterjal sama hästi kui puudus, siis oli vaja sellist abimeest, mis suudaks siiski asja ilusaks teha. Tavaliselt ma pärast kahte-kolme ebaõnnestunud ostu leidsin sellise, mis mulle hästi sobis ning nagu needus oli see, et pärast 2-3 järjest sama tuši ostu hakkas see mulle vimkasid viskama ning pidin jälle uue lemmiku leidma. Igavene õnnetus.

Igatahes ühel momendil tuli mul äkitselt selline idee, et kui õige laseks omale ripsmed panna. Googeldasin natuke, et kumb on parem, kas volüüm või klassikaline ning arvasin, et volüüm on ägedam. Mõeldud-tehtud. Kokkuleppele sain Wow Studio vanemtehniku ja omaniku Kristina Toomega, kelle juurde panin paigalduseks aja kirja ning jäin ootama. Natuke ärevusttekitav ja natuke hirmus ka. Enne kohale minekut ma veel googeldasin muidugi, kelle juurde minek on ning leidsin päris mitu artiklit, kus Kristina oli inimestele näpunäiteid jaganud ripsmepikenduste teemal ning nägin, et ta tegeleb selle alaga juba päris pikalt.

Wow Studio asub Mustamäe teel Lenne poega ühes majas, seal oranžis. Salong ise oli väga tagasihoidlik selline mustamäe stiilis tavaline kohake kahe lamamistooliga. Ei midagi udupeent, aga samas puhas ja korralik. Kristina pani mulle punase teki peale ja palus pikali visata. Ütlesin talle, et mul pole iial ripsmeid olnud ja ma ei tea nendest mitte midagi. Kristina muigas ja ütles, et eks minusuguseid on veel tõesti mõned jäänud ka tänapäeval.

wow_ripsmed_1

Kõigepealt küsis Kristina mu käest, et milliseid ripsmeid ma siis ootan. Vastasin talle ausalt, et ma ei tea neist asjust midagi ja küsigu ta natuke konkreetsemalt. Küsimuse peale, kui pikki ja tihedaid ma soovin, ütlesin, et tahaks keskmisi. Mitte liiga pikkasid ja väga supertihedaid samuti mitte. Seejärel pani Kristina mu ette paleti, kus viitas 1o ja 11 mm pikkustele ripsmetele ja küsis, kummad paneme. Ma ei osanud väga midagi kosta ja kuna kõige pikemad valikus olid 13 mm, siis arvasin, et proovime 11.

Kui ma olin end pikali visanud, juhendas Kristina, et paneksin silmad kinni ning hoiatas, et ma ei tohi neid nüüd enam mitu tundi avada enne, kui ta selleks loa annab. Liim pidavat hirmus keemiline ja silmadele halb olema. Etteruttavalt ütlen, et ega ma nii tubli ei olnud, nagu oleks võinud olla ning katsetasin ikka korra selle silma avamise asja ära. Roheline nagu ma olen.

wow_ripsmed_04

See paigaldamise protsess oli minu jaoks üks hädasemaid kolm tundi mu elus vist, sest no mida sa teed, kui sa pead olema liikumatult SILMAD KINNI ja tegema mitte midagi?! Raamatut lugeda ei saa, telefonis midagi ajada ei saa, sest sa EI NÄE. Magama ka ei tihanud nagu jääda esimesel korral, kui ei tea, mis toimuma hakkab. See oli lihtsalt niiiii awkward ja ma ei jõudnud ära oodata, millal see aeg läbi saab, et ma võiksin oma silmad lahti teha! Nagu ütlesin, siis ega ma suutnudki ja vahepeal, kui Kristina käis kellelegi salongi ust avamas, mõtlesin ikka, et kui õige piiluks korraks. Very bad idea, very very bad idea. Nagu ma oma parema silma pilukile lubasin, nii ma tundsin füüsiliselt, kuidas see kibe liim mu silma sisse valgus ja põletas. Mõtlesin, et panen kiiresti-kiiresti silma kinni tagasi ja teen sellise näo, et ma just ei olnud silma avada püüdnud. Tutkit, päris kiiresti sai Kristina aru, et ma olin pattu teinud, sest mul hakkas pisar voolama ja tegi kõik märjaks. Siis ta seal kuivatas mu silma vatitupsuga ja noh. Mul oli selline paha lapse tunne :-)

Kristina paigaldas mulle kõigepealt parema silma ja siis vasaku. Alguses mulle tundus see kõige normaalsem asi üldse, kuid hiljem veel ripsmeid googeldades nägin, et mõned tehnikud panevad paralleelselt kahte silma. Terve paigalduse ajal rääkis Kristina oma karjäärist ripsmetehnikuna ja sellest, kuidas ta kunagi oli hoopis küüsi paigaldanud. Ripsmeid paneb ta juba 6 aastat ja selgus, et käib ka võistlustel ning on välja koolitanud mitmeid ripsmetehnikuid Tallinnas. Jutu järgi tundus, et ta on oma tegemises väga enesekindel ning selles mõttes tundsin end üsna heades kätes olevat ja kordagi ei kartnud, et võin halva tulemuse saada. Arvasin, et inimene teab, mida ta teeb.

wow_ripsmed_2

Kui üks silm sai pärast igavikku paigaldatud, andis Kristina võimaluse mulle korraks silmad lahti teha ja võrdlusmomenti pildistada. Ega ma suurt midagi ise tol hetkel ei mõelnud ega mõõtnud, mõtlesin vaid, kui hea on olla korraks silmad lahti. Silm kipitas ikka veel natuke sellest liimist, aga tegin vaprat nägu. Tegelikult hiljem selgus, et parem silm on ka päris punane, aga see läks päeva-kahega üle. Ma olen tugev naine!

Nagu pildil näha, siis kaks silma on sel momendil ikka maksimaalselt erinevad. Täna ma juba vaatan, et oh see parempoolne (pilt on tehtud selfikaameraga, seega peegelpildis) on jumalast normaalne, aga alguses ei tundunud ta üldse midagi normaalset, vaid lihtsalt NIIIII kolossaalne!

Teine silm läks juba palju kiiremini, sest jutt jooksis ja ma olin natuke harjunud ka. Pealegi oli parem silm valmis ning suure soovi korral sain selle vahelt endale valgust korraks lasta, et mitte lõputult pimedas olla. Peagi olid mu ripsmed valmis, Kristina võttis kleepspadjad mu silmadelt ja andis kätte peegli. Ja see oli see moment, kui ma arvasin, et minuga on lõpp! Ma olin endale NIIIIIII võõras! Mulle tundus, et tule taevas appi, kuidas ühed ripsmed võivad nii pikad ja nii tihedad ja nii nii nii… ma ei tea. Igatahes tundus mulle, et mu nägu ongi nüüd ripsmed!

wow_ripsmed_7

Mul ei olnud ju mitte kunagi enne neid olnud ja järsku oli mul neid mega palju. Ma olin hämmingus. Kahetsesin natuke oma otsust panna 11 mm ja mitte 10 mm. Kui ma aga lähedalt-lähedalt peeglist end vaatasin, siis nägin, et töö on väga ühtlane ja jättis minule kui võõrale pilgule korraliku mulje. Lehvik oli suur ja perfektne. Siiski olin ma šokis sellest, kui palju neid on.

Ma tänasin Kristinat ja koju sõites mõtlesin, mis nägu härra J teeb. Tema ei teadnud üldse, et ma ripsmeid lähen panema. Kartsin natuke. Kui tuppa astusin, oli ta väga üllatunud. Ütles samuti, et mega võõras on, aga ilus. Olin üsna ebalev, ma olin endale nii võõras ja kartsin natuke hommikul tööle minna. Mõtlesin, miks ma nii palju lasin neid panna.

Tööle jõudes aga kallati mind kiitustega üle. Meil on kontoris pooltel tüdrukutel ripsmed juba aastaid olnud. Nad kõik uurisid mind ja ütlesid, et väga ilus on ja et küll ma peagi harjun, hirm tuleb vaid sellest, et mul pole neid enne olnud.

wow_ripsmed_6

Möödus umbes kaks päeva, kui ma suutsin end niimoodi vaadata, et see olengi mina. Mul on superilusad silmad palistatud kaunite ripsmetega. Ma ei näe selles enam midagi võõrast, nad ei ole liiga pikad ja neid ei ole liiga palju. See on hämmastav, kuidas kaks päeva tegelikult tõi täiesti uue pilgu. Ma harjusin selle pildiga ja mulle hakkas see nii väga meeldima. Ma vaatan seda esimest pilti, mille panin ilma ripsmeteta, ja ma ei taha selline olla. Mu silmi ääristasid kaunid ripsmed. Esimest korda elus on mul ripsmed. Ka härra J vaatab mind nüüd iga hommik ja ütleb, et selline on nii õige, ta on harjunud ning talle meeldib. Seega võib öelda, et paari päevaga saabus pikkade ripsmetega harjumine nii mulle kui teistele.

Edasi jäin ma ootama, kuidas ripsmed püsivad. On see ju üks kvaliteedinäitajaid. Nädal pärast paigaldamist olid mu ripsmed endiselt kaunid (all pilt 6 päeva pärast paigaldust). Ma küll püüdsin aeg-ajalt mõne karvakese siit ja sealt, kuid numbrit ma sellest ei teinud, kuna üldmulje oli endiselt ilus ning ma ei muretsenud korrakski sellepärast, et enne 3 nädala täitumist peaksin oma silmi kuskil peitma. Nii arvasin, kui paigaldusest oli möödunud nädal.

wow_ripsmed_3

Paraku juhtus aga see, et kui mu ripsmepaigaldusest oli möödas umbes poolteist nädalat, hakkasin ma vägagi muretsema. Olin paigaldamise päevast alates püüdnud oma pihule, sülle, kraanikaussi aeg-ajalt ripsmetutikesi, kuid ma ei olnud arvanud, et need üksikud karvakesed selle suure lehviku juures rolli võiksid mängida. Kusjuures esimene tutike kukkus mul ära kohe salongis ning ulatasin selle paigaldajale tagasi. Mul ei olnud varasemalt iial ripsmeid olnud ning seega ma ei osanud selles osas seisukohta võtta, ei põdenud üldse. Algajana ei teadnud ma, et kohene ripsmete kukkumine ei ole päris okei.

Niisiis nägin ma esimest korda, et midagi on halvasti, umbes 10 päeva pärast paigaldust. Mu ripsmetesse olid tekkinud sisse suured augud ning palju ripsmetutikesi olid silmade küljes risti-rästi, olemata enam päriselt millegi küljes kinni, kuid samas nagu ära ka ei tulnud. Ma ei saanud aru, mis toimub. Kandsin koguaeg ripsmekammi endaga kaasas ning püüdsin neid selliselt siluda, et augud ära katta ja risti asetsevad ripsmekarvad kuidagi sirgeks sättida. Ikka veel arvasin, et ju on see mingil määral okei ning tulebki koguaeg kammida.

Enne kahe nädala täitumist hakkas härra J küsima, et kuule.. kas ikka on päris okei, üsna rääbakad näevad välja ripsmed. Jah, pidin tunnistama, et näevad tõesti. Enam ei andnud ka kammida sedasi, et auke näha poleks. Osadel tutikestel olid liimikohad kuskil keset ripset ja need, millel nii oli, olid ripsmed ise täiesti viltu ja risti teistega. Ma olin mures. Täpselt kaks nädalat paigaldusest nägin välja selline. Ja see on kammitud versioon.

Wow_ripsmed_2ndl

Hakkasin kiirelt otsima kohta, kuhu hooldusse pääseda, kuna nii ma rahva seas edasi liikuda ei tahtnud. Rääkisin ka Kristinaga sellest, et olen väga mures ning mu silmad näevad välja täiesti kohutavad. Kui saatsin talle foto oma ripsmetest, arvas ta, et mu ripsmed kas kasvavad väga kiiresti või ei sobi mulle see liim, mida ta kasutab. Kuna minu jaoks oli tegu elu esimeste pikendustega, siis ma ei võinudki teada, milles asi on. Nii ütlesin ka Kristinale – ma ei süüdista ei teda ega ta tehnikat, kuna ma lihtsalt ei ole piisavalt pädev. Võisin vaid väita, et selliste silmadega ma ringi käia ei taha.

Siiski, kui ma nägin seda tulemust, siis sama tehniku juurde ma hooldusse minna ei tihanud. Olgu see kas tema käsi, tema liim või muu faktor, mul oli vaja tunda teist kogemust. Seega ütlesin ka talle, et ma pean nägema, mis saab mu ripsmetest siis, kui keegi teine teeb hooldust.

Nüüdseks on mu silmad juba korras, ma sain hoolduse kaks nädalat ja kaks päeva esimeste paigaldusest ning võin jälle uhkelt silmi välgutada. Ma ei tea, mis oli see, mis mu ripsmed nii kiirelt välja langema pani. Võib-olla tõesti oli see liim, mis mulle ei sobinud. Võib-olla aga see, et iga mu enda ripsme külge oli kinnitatud 8 ja isegi 10 voolüümripsme karvakest, mis selgus järgmises hoolduses teise tehniku juures. Tagantjärele teiste kogemusi lugedes näen, et see arv ei tohiks olla üle 5. Ka näen, et nüüd, käinud teise tehniku juures hoolduses, on mu ripsmed ilusad ka kolm nädalat pärast hooldust. Seega – kahjuks enda kogemusele tuginedes ei julge ma Wow stuudiot ripsmete paigalduse kohana soovitada. Kurb, aga nii see on.

Kui seda postitust juhtub lugema keegi, kes on samuti käinud Wow stuudios Kristina Toome juures – palun jaga oma kogemust. Kas minu juhtum oli erand?

Wow stuudio asub SIIN.

3 Comments:

  1. Käisin just hiljuti hoolduses ja rääkisin sinu kogemusest wow stuudioga. Pidigi olema nii, et Kristina teeb väga super koolitusi ja kõik eeldused ja oskused ka head tööd klientidele teha on olemas, kuid justnagu enam ei viitsiks. Tehnikute seas pidi olema tavaline tema tööde parandamine. Minu tehnik avaldas ka mure selle kohta, et kõik negatiivsed ja ausad arvamused tema praagi kohta kaovad internetist väga kiiresti ja nii inimesed ei teagi, kelle käe alla nad end usaldavad. :(

    • Jah. Kahjuks olen tänaseks kuulnud mujaltki sarnast tagasisidet tema kohta. Kurb, et ma neid arvamusi varem ei leidnud.
      Samas – tänu minu kogemusele on nüüd internetist leitav vähemalt üks selline tagasisde. Ja see siin ei kao kuhugi.

  2. Elin, sa oled tõesti VÕÕRAS sellel viimasel pildil. Ja vaata kui erinevat värvi karvad su näos on: punane, pruun, must! Võta lühemad jah.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga