Jõulukingiidee #1: Koolikott Herlitz motion

Sügis on küll sel aastal tavatult pikale veninud, lund ei ole ja külmakraade samuti mitte, kuid kalender teab, et juba mõne päeva pärast hakkavad päkapikud käima ning jõuludeni on vaid loetud nädalad. Kuidas ma ka püüaksin jõule ja ostlemismaaniat mitte ühte purki  panna, siis reaalsus on ikkagi see, et kingituste vajadus kipub peale ja palju enam aega mõtlemiseks pole, tuleb tegutsema hakata. Sellega koos postitan siia lähinädalatel ka erinevaid kingiideid.

Kuigi meie ei saanud oma peres uue koolikotiga jõuludeni oodata, kuna kasutusel olnud Jeva mõõdud nõudsid ranitsa väljavahetamist, siis usun, et mõnedes perekondades võib see päris asjakohane kingitus olla näiteks nendele lastele, kes uuest sügisest kooliteed alustavad.

Herlitz

Uue koolikoti sai meie tüdruk täpselt kaks nädalat tagasi pärast seda, kui mina olin erinevatele brändidele taas väikest taustauuringut teinud. Minu jaoks on väga oluline, et koolikott oleks ennekõike ergonoomiline ning sobiv mu lapse seljale. Asju peab ta kaasas kandma iga päev palju ning täidetud koolikott kaalub päris arvestatavalt rohkem, kui tegelikkuses 1.-3.  klassi lastele lubatud peaks olema. Tüdruk astub kooli ja tagasi üsna pikka maad ning seega peab ta iga päev kotti omal jõul seljas kandma u 1,5 tundi, mida on minu hinnangul täitsa palju. Seega number üks kriteerium oligi, et ta ei teeks lapse seljale liiga. Sealt edasi tuli välimus, moodsus, vastupidavus jne.

Seekord jäi minu jaoks sõelale Herlitz, mille maaletooja on Eestis Anobion Hulgimüügi OÜ. Kotti käisimegi valimas otse nende salongis, kus kohapeal spetsialist selgitas mulle, mis kottidega tegu ning mida on hea jälgida. Herlitza kotid on sarnaselt meie eelmisele ranitsale tunnustatud oma ergonoomilisuse poolest, toestades lapse selga just õigetest kohtadest. Anobioni esindaja rääkis meile, kuidas Herlitzal on juba 32-aastane kogemus koolikottide valmistamisel ning et kõik nende kotid on füsioterapeutide poolt tunnustatud. Mudelivalik oli päris lai, kuid üsna kiirelt maandusid nii minu kui ka tüdruku pilgud just motion mudelil. See on uus mudel, mis on täiesti uudse välimusega ning erinev üldtuntud Herlitza ranits-tüüpi kottidest. Tüdruku klassikaaslaste seas on paljudel just need laiemalt tuntud Herlitza kandilised kotid, kuhu peaks olema kooliasju hästi mugav laduda justkui kappi, kus kõik jääb terveks ja ei kortsu, samas on kotid piisavalt väiksed, toetades väikest selga ühtlaselt ja ergonoomiliselt. Esimesse klassi minevale lapsele ehk ongi see hea variant, kuid kuna meie otsisime omale juba teist ranitsat ja minu soov on, et ta saaks sellega ikkagi nüüd vähemalt kolmanda klassi lõpuni käidud, siis tundus mulle ikkagi motion versioon sümpaatsem. Samuti meeldis see tüdrukule, kes muidugi vaid välimuse suurt ilu suutis jälgida.

Esmapilgul kartsin, et kott on mu kleenukesele tüdrukule ehk liiga suur, kuid tänu timmitavale seljatoe rihmale on see talle täpselt paras – kõrgus on õlgadega kohakuti, samas ei ulatu alumine osa seljapiirist allapoole. Just nii, nagu peab!  Samas tüdruku kasvades saab koti sangasid üles- ja allapoole timmida vastavalt lapse pikkusele. Mulle väga meeldib seljaosa polsterdus, mille pealt on kohe pealevaadates näha, et see on supermugav. Ta on pehme ja paksude patjadega, kuid samas piisavalt hingav. Kui tüdruk koti selga pani, tunnistas selle koheselt väga mugavaks. Veel meeldib mulle, et ta on kõhuesiselt kahe rihmaga kinnitatav – rinnakõrguselt kitsamaga ning all on külgesid toestavad polsterdused, mis kõhule jõudes kinnituvad klõps-kinnitusega.

Herlitz (4)

Ka Herlitza kottidel on alumine põhjaosa väga vastupidav ja tugev, mis lubab kotti kaasa anda sellele mürgeldisele, kelle puhul ei või iial teada, kus, kui kõrgelt ja kaugelt kott koolis või kooli ees maanduda võib. Kui mulle esimesel vaatlusel tekitas kahtlusi koti ülemise osa nööriga kokkutõmmatav ava, et kas see mitte ei tõmba kotti kortsu, mille tagajärjel vihikud-õpikud võivad viga saada, siis kahenädalase vaatluse järel olen sellest hirmust lahti saanud, kuna kott on piisavalt kõrge, et kinnitus ei mõjuta ka A4 suuruses töövihikuid oma kortsus osaga. Altpoolt on sisu kenasti toestatud ja asjad püsivad ilusad, terved. Samas on kott väga ruumikas, pole hirmu ka, et see niipea võiks väikseks jääda. Olen märganud, et tüdruk viskab vahel isegi oma pinali ja võileivakarbi õpikute sekka ja ikka on ruumi üle.

Muidugi meeldib mulle koti välimus. Siiani oli mul tunne, et koolikott peab olema kas ilus või ergonoomiline. Mõlemat oli raske leida. Nüüd aga leidsime! Uus motion kott näeb nii minu kui ka tüdruku arvates väga stiilne välja, on täitsa suure-lapse-koti moodi, aga samas väikesele seljale täiesti mugav ja hea. Tore on ka see, et kotil on hulganisti EU sertifitseeritud helkureid, mis teeb ka liiklemise ohutumaks.

Vastupidavust on mul hetkel raske hinnata, kuna kott on kasutusel olnud vaid paar nädalat, kuid näiteks vihma kätte on tüdruk sellega juba paaril korral jäänud ning see küll ei teinud uuele ranitsale vähimatki viga. Tuppa tulles oli vetthülgav kott praktiliselt kuiv. Katsudes tundub küll materjal vastupidav ning minu lootused on pandud sellele, et ta ikka mõne aasta vaprasti vastu peaks.

Meie tüdruk on oma uue koolikoti üle vägagi õnnelik, eputab sellega siin ja seal ning jõulukingituse valikul julgen seda soovitada küll!

Herlitz koolikotte saab osta suurematest supermarketitest (Selver, Maksimarket, Prisma) ning Apollost. Samuti erinevatest internetipoodidest. Rohkem infot Herlitz kottide kohta leiab SIIT.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga