Õmblusmasin Brother LS-2125

Ma olen selline hobikäsitööline, et täiesti suvalistel hetkedel tuleb mul isu midagi ise teha. Pole üldse mingi harv juhus, et ma sellistel hetkedel siis jooksen mütsi heegeldamiseks kotitäit lõnga ostma või erinevaid kangaid kokku kahmama. Mõni aeg tagasi tuli mulle taas seesugune tuju peale ning mul oli hädasti vaja tüdrukule just ise iluuisutamise esinemiskleit õmmelda. Mul oli täpselt teada, millist kleiti ma teha soovin ning missugustest materjalidest. Ainus jama oli see, et mul pole õmblusmasinat.
Tavaliselt rahuldan oma õmblusvajadused maal käies, kus on üks hirmvana rihmaga õmblusmasin, mis vajab küll hakkamasaamiseks veidikest vilumust ja kõiki kangaid võtta ei taha, kuid üldiselt ajab asja ära. Mõtlesin seegi kord, et teen kodus eeltöö ära, mõõdan, lõikan ja nõelun niipalju, kui võimalik, ning maaleminnes siis õmblen. Tasus mul oma ideed preili P-le mainida, kui ta teatas, et mida ma õige ootan – tulgu ma hoopis ja laenaku tema masinat! Ma ei osanud unes ka arvata, et tal päris oma õmblusmasin on, aga näed, ilm on täis üllatusi. Kaks korda ma seda endale muidugi pakkuda ei lasknud ning sõitsin kohe kohale ja vedasin aparaadi koju. Masinaks Brother LS-2125. Seda vist küll müügis enam pole, aga räägin ikkagi, kuna ehk on kellelgi plaan järelturult osta või üleüldiselt Brotheri kohta kogemust kuulda.

Brother_omblusmasin

Masin on väike ja kerge, hea kaasa haarata ning sättida ükskõik, millisele vabale lauanurgale õmblemise ajaks ning pärast toanurka kasti tagasi pista. Mõnusalt kompaktne.

Hakkasin siis kasutusjuhendist otsima, kuidas masin ära niitida. Tegemist oli umbes kolme liigutusega ja valmis ta oligi. Küll ei ole niitimine päris automaatne, nagu ma mäletan kunagi ühest koolis kasutatud masinast, kuid igatahes oli nii poolimise kui ülemise niidi paneku näol tegemist 1-2-3 tegevusega, mis võttis pool minutit mu kallist ajast. Töö võis alata! Kihelesin juba põnevusest.

Kuna iluuisutamise kleidid peavad olema elastsest materjalist, siis kohe algusest peale valutasin sellepärast natuke pead, sest näiteks meie maal olev masin elastikut hästi õmmelda ei taha. Jääb krimpsus ja kipub niiti lõhkuma. Kartsin sama Brotherist, kuna ma ei olnud kindel, mis aparaadiga tegu ja elastne materjal igatahes on paras jamamine, kui ei ole hea masin. Võtsin riski ja proovisin järgi. Selgus, et täiesti asjatult muretsesin! Panin oma kangatükid masina alla, vajutasin laua all olevat pedaali ja imeväel oli kleit valmis. Kiiruse valimine on ülilihtne, pedaal on mõnusalt tundlik ning saab väga edukalt nõela ruttu reguleerida. Kooliajast mäletan, et mõni masin oli jube äkiline ning kippus kihutama ja maal olevast rihmaga pedaalist ei hakka ma üldse rääkima, seal pole mingit kiiruse reguleerimist. Brother tegi täpselt nii, nagu ma ise tahtsin. Väga lihtne on valida erinevaid õmblusviise otse- ja siksakõmbluse vahel. Mina näiteks kasutan siksakki õmblusvarude kinnitamiseks, kuna overlokki pole. Ma küll ise neid funktsioone ei kasutanud, kuid kasutusjuhend lubab, et võimalik on ka nööpimine ja topeltnõelaga õmblus tikandi jaoks. Väga mugav on ka tagasiõmblust kasutada õmbluse kinnitamiseks. Ka sellel funktsioonil olen mõnede masinate puhul täheldanud liigset äkilisust, kuid selle Brotheriga oli taas kiiruse reguleerimine väga lihtne ning tagasiõmblusega alguse ja lõpu kinnitamine on väga mugav ja hästikontrollitav.

Mis ma oskan öelda – ma ei tea, kas ma üldse raatsin preili P-le seda masinat tagasi viia. Kodukasutuseks üks imeline abimees! Mul sai kleit kahe õhtuga väga kena ja näpud muudkui sügelevad, et lisa teha.

brother_kleit

Masina kohta tehnilist infot leiab SIIT ja SIIT.

2 Comments:

  1. Tere!
    Ega Teil pole juhuslikult antud õmblusmasina kasutusjuhendit arvutisse salvestatud :) ?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga