Burgerirestoran Uulits

Esiteks, kuna meie peres kasvab üks algkooliealine tüdruk, kes enamusele lastele omaselt armastab rämpstoitu, ja teiseks, kuna meie, sarnaselt paljudele lapsevanematele, üritame oma suurt burgeriarmastust sellega vabandada, et meie peres kasvab üks rämpstoiduarmastajast algkooliealine tüdruk, juhtume me ikka iga kuu kord või paar külastama mõnda burgerirestorani.

Uulitsas olime me ühel korral ka varem käinud ja mäletasime härra J-ga vaid seda, et me ei olnud tol korral väga rahule jäänud. Et aga külastus ise oli enam kui pool aastat tagasi toimunud, ei suutnud me kumbki meenutada, mille üle me nurisenud olime. Otsustasime täna õhtul sellele putkakesele uue võimaluse anda.

Uulits asub meie kodule üsna lähedal ning seega sõitsimegi kohale. Astusime väikesesse ja peaaegu tühja tuppa ning valisime omale pehmele diivanile kohad.  Laudadel olid mõnusasti valmis menüüd, kust saime omale sobivad burksid välja valida. Mina tellisin topeltjuustuburgeri (pildil üleval paremal), tüdruk Uulitsa burgeri (all vasakul) ning härra J valis välja sinepi-mee burgeri sinihallitusjuustuga, mille lasi serveerida rukkikukli vahele (all paremal). Lisaks võtsime kamba peale ühed Uulitsa friikartulid ning ühed vürtsikad friikad cheddari ja jalopenoga (üleval vasakul).

Uulits

Kogu lauda toodud menüü nägi väga isuäratav välja ning asusime kohe asja kallale.

Alustasime friikatest. Kohe, kui olime söömisega algust teinud, meenus ka üks osa sellest, miks eelmisel korral pettunult olime sealtsamast kohast lahkunud. Vürtsikates cheddari-friikates oli ainult üks hea omadus – nad tõesti olid vürtsikad. Lausa tuliselt jalopenosed. Ja kui ma ütlen tuline, siis ma mõtlen seda päriselt, me nimelt oleme keskmisest eestlasest sagedasemad jalopeno-tarvitajad ning eestlase kahte tärni me reeglina tuliseks ei nimeta. Cheddar ei maitsenud sugugi hea ning et kogu friikate kauss oli sellega üle kallatud, ei olnud võimalik sellest ka kuidagi mööda pääseda. See-eest Uulitsa friikad maitsesid üsna mõnusasti – eriti kõrvale serveeritud roheline kastmetops, mis osutus liiga pisikeseks.

Jätkasime burgeritega. Minu oma maitses alguses üsna mõnusasti, kuid kui ma tomativiilu söödud sain, avastasin, et see koos ühe kurgiviilu ja rukolalehega oligi kogu burgeri vahel leiduv salat. Üsna õnnetu oli edasi süüa ühte hiiglasuurt lihapihvi (mis iseenesest maitses hästi) ning veel suuremat kuklit. Tundsin salatist tõeliselt puudust. Ka härra J nurises värske kraami vähesuse üle ning järas oma üüratut veiselihapihvi kahe leiva vahel. Ütles, et üldises mõttes tema sinepi-mee burger sinihallitusjuustuga maitseb üsna hästi, ainult, et sinepi, mee ja sinihallitusjuustu maitset ei suuda ta tuvastada. Ning salatit. Muidu burks nagu burks ikka. Tüdruk sõi enda burgerit ja kiitis taevani. Ilmselgelt piisas talle teadmisest, et tegu on burgeriga. Ja pealtvaadates tundus, et ta oli ka ainus, kellel salatiprobleemi ei olnud. Mitte, et ta iial ühegi salati vähesuse üle kurtnud oleks.
Nii me seal mõnda aega sõime oma veisepihve, kuni jõudsime lõpusirgele. Nõrgema närvikavaga inimestel soovitan viimast pilti mitte vaadata, sest see, mille me oma burgerite lõpust leidsime, oli üsna inetu. Burgeri viimast otsa seal sees võite ise ette kujutada – ja kas see märg sai/leib ikka kannatab süüa või mitte.

Uulitsast lahkudes oli meile ilusasti meenunud, miks me eelmisel korral polnud rahule jäänud. Lubasime, et kolmandat võimalust me sellele kohale ei anna. Kahju küll.

IMG_3955

Minu hinnang:

Interjöör: 8/10
Toit: 4/10

Uulitsa kohta infot leiab SIIT.

 

5 Comments:

  1. Olen Uulitsas 2-3 korda käinud, aastal 2006. Kogu perega. Oleme alati kõik rahule jäänud. Mina olen mitu korda võtnud kitsejuustu-peedi burgeri. Väga hea oli, salatist puudu ei tulnud. Muidugi tilkus lõpuks pakendi põhja peedimahla jne. Ma saan ise valida kuidas ma oma burksi käes hoian. Võin lasta selle vastu pakendi põhja aga võin ka nii hoida, et see on veidi kõrgemal ja peedimahlaga kokku ei saa. Täpselt nii kuidas isu on :).

  2. Pingback: Burgerirestoran Diner | Kuus meelt

  3. Mina olen 2x Uulitsas käinud ja mõlemad korrad pettunud. Ei mõista seda haipi .. :(

  4. DafuqdidIjustread

    Värskest lihast ja tomatist tulebki mahl välja, kui see värske on.

    • Ei olnud see mu elu esimene burger, kuid salatimahlast läbivettinud saia pole mulle varem veel toiduks pakutud :) Kuigi, nagu ka postituses mainisin, ei olnud see kindlasti salatisemaid burgereid, mida ma saanud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga