Viimsi SPA18+

Mäletan, et kui Viimsi spaa avas oma 18+ osa, oli selle ümber palju kisa ja kära, et kuidas küll saab üks endast lugupidav spaa endale seda lubada, et tõrjub lapsi?! Milline jultumus! Mina hõiskasin kohe hurraa, sest minule meeldib kahte erinevat moodi puhata – lapsega ja ilma. Kui ma tahan puhata koos oma lapsega, siis ma otsin kohtasid, kus on lapsel hea ja mõnus ja fun. Kui ma olen otsustanud puhata ilma lapseta, tähendab see seda, et ma tahan puhata ka oma lapsest, ning kohe kindlasti ei rahuldu ma sealjuures sellega, et lähen teiste laste keskele oma lapsest puhkama. Siis ma tahan ikka päriselt ka ilma lasteta olla. Seega tegi minu arvates Viimsi spaa ühe ainuõige lükke, lüües need kaks spaad teineteisest lahku. Lastega spaatamiseks on kohti küll ja veel.

Muidugi nii suurt hurraad ma siis enam ei hõiganud, kui selle hea mõtte hindasid nägin. Maksta 30 eurot ühe inimese kohta (nädalavahetustel enamgi) spaakülastuse eest on minu jaoks ilmselgelt liiga palju. Ma mõistan, et ta on ikka palju tsillim  ja vaikne ja kõik need jutud, aga kui ma seal enne käinud ei ole ja täpselt ei tea, mida oodata ja kas rahule jään, siis ma väga ikkagi ei raatsi.

Õnneks saabus olukord, kus ma sain hea kasulikuga ühendada ning pääsesin sinna spaasse ikkagi ilma seda hingehinda maksmata.

viimsispa
*

Mis seal salata – oli küll väga eriline. Ma olen üks suur spaafänn ning seega oma elus neid väga palju külastanud (Eesti omad on suuremas osas kõik järele proovitud) ning ta oli ikka hoopis teine kategooria. Esiteks see vaikne olemine! Suured inimesed tõesti ei kisa, ei kära, ei hüppa ja ei jookse! Kujutate ette seda, jah? Spaakeskus ilma jooksvate inimesteta. Ilma pritsimiste ja kilgeteta. Mina näiteks ei suutnud seda tegelikkuses ette kujutada, kuigi teadsin, et seal see just nii peaks olema. Keskus asus kahel korrusel rohkete saunade, basseinikeste ning leboaladega. Sisse astudes oli kõik megavaikne, ei saanudki kohe aru, mis nüüd edasi tegema peaks. Hiilisin siis siin-seal ringi ning avastasin kikivarvul uut maailma. Kui alumisele korrusele jõudsin, leidsin enda eest laua puuviljade ja kurgiveega. Harjunud elama kapitalistlikus maailmas, vaatasin ma neid mesise pilguga ning läksin sauna. Teist korda sealtsamast möödudes julgesin korraks mõelda, et ehk on need kõikidele söömiseks, kuid  siiski läksin arglikult järgmisse sauna. Kolmanda korraga, kui nägin, et minusuguseid uudistajaid oli kausi kõrvale veelgi siblima tulnud, julgesin käe sirutada. Need olidki mõnusaks näksimiseks, jee! Milline hellitamine!

Saunamaailm oli hulga erilisem,  kui ma tavapäraselt harjunud olen. Näiteks olid seal mee- ja soolasaun ning mudasaun. Soolasauna olen ma küll korduvalt ka enne külastanud, kuid mee ega muda oma mitte. Päris veider oli end magusa mee sisse määrida ning siis sauna ronida. Või üleni mustas mudas saunalaval istuda. Mina ise ei ole eriline enese plögadesse määrija ja vast ei osanud sellest nii suurt naudingut saada, kui ilmselt suuremad mökerdajad suudaksid, aga järele ma igatahes proovisin ning tegelikult on ikka vahva, et antakse selliseid võimalusi proovida. Samas on olemas ka tavapärased saunad neile, kes ei soovi end muda ja meega sisse määrida.

Türgi Hamam oli minu jaoks täpselt nii kaua tore, kui minu kõrval olevale tüdrukule ette teatamata järsku kotitäis vahtu seljale kallati ja siis mingi rituaaliga alustati. Ma saan aru, et see on õudsalt mõnus ja tore, et rituaale läbi viiakse ja ikkagi lisandväärtus külastaja jaoks, aga kui see vaht oleks mulle niimoodi järsku selja tagant kaela sadanud, siis ma oleksin ilmselt kellelegi puhtalt refleksist jalaga pannud. Väga vabandan, aga ma pean sellisteks rituaalideks ikkagi valmis olema. Tean, et selles spaas on saunarituaalid igapäevane värk ja paljud inimesed just nende järgi end sinna seavadki, aga siiski. Minule sellised ehmatused ei meeldi. Kellele meeldivad, siis Viimsi spa 18+ kodulehel on kõik ajad kirjas ning rituaalid toimuvad erinevates saunades isemoodi ja pakuvad soovijatele võimalust osaleda.

Minule meeldis kõige rohkem vaheldumisi kuumas saunas, mullivannis ja basseinis mõnuleda ning nautida seda ilma igasuguse kisa-kärata. Istud, ujud, mõnuled. Mõtled omi mõtteid. Muusika ja aroom viib kaasa. Nagu paradiis.

Peamisel korrusel käisime ka söömas, kuid see polnud midagi erilist. Täiesti tavapärane veekeskuse avatud baar, kus istud, sööd kiirelt oma salati ja kaod. Selles suhtes oleks oodanud sellesse kogu maailma natuke mõnusamat, hubasemat hõngu. Toit oli okei ja midagi polnud pahasti, aga hommikumantlis sellest imelisest maailmast laua äärde astudes oleks oodanud natuke ülevamat interjööri.

Ahhaa, sealsamas spaas oli ka üks inimesesügavune kalavann, kus minu sealoleku ajal olid kaks inimest sees ja lasid tervet oma ihu kaladel näksida. Siin seda kirja pannes meenutan oma kala-kogemust jalgadele ja ei taha ettegi kujutada, milline see siis veel oleks olnud, kui see kalaparv tervet mu ihu oleks maiustanud! Aga taaskord – kellele mida!

Terviklikuna mulle spaakülastus meeldis.  Pean tunnistama, et nüüd, kui olen seal ära käinud ja tean, mida oodata ja mida ma sealt saan, siis olen küll mõelnud tagasiminekule oma kulude ja kirjadega. Nüüd juba olen kaalunud osta see pilet ja minna oma härra J-ga sinna mõnulema. Eks tema oligi see, mis veel puudu oli mu maksimaalsest naudingust sel esimesel korral.
18+ on täiesti teise klassi spaa, kui ma harjunud olen, ja eks seega peabki natuke rohkem maksma. Kas aga nii palju rohkem, ma ei tea.

Kas olete Viimsi 18+ spaas käinud? Kas jäite rahule, läheksite uuesti? Mis kõige rohkem meeldis?

Minu hinnang:

Interjöör: 9/10
Kogemus: 8/10
Saunamaailm: 10/10
Basseiniala: 9/10
Teenindus: 8/10
Toitlustus: 5/10

Spaa kohta infot ja broneeringuid saab teha SIIN.

* illustreeriv pilt on võetud Viimsi spa 18+ kodulehelt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga